karjooplus karjooplus .

karjooplus

همه چيز در مورد پيدا كردن شغل و استخدام در تهران

اگرچه در شهرهاي ديگر نيز امكان جستجوي كار و فرصت‌هاي شغلي زيادي وجود دارد؛ اما تنوع و مقدار اين آگهي‌ها به هيچ وجه قابل مقايسه با تعداد آگهي استخدام تهران نيست.

براي مشاهده آگهي هاي استخدام تهران كليك كنيد.

با بررسي تعداد آگهي‌هاي موجود در شهرهاي تهران با ساير شهرها در سايت جاب ويژن اين طور نتيجه مي‌گيريم كه بيش از ۷۰% فرصت‌هاي شغلي موجود، مربوط به شهرهاي مختلف استان و شهر تهران است.

تهران و شهرهاي استان، مركز تجمع شركت‌ها و سازمان‌هاي بزرگ و كوچك است و خوشبختانه يا متاسفانه امكانات كسب و كار و بازار كار به مراتب بهتري و متنوع‌تري در مقايسه با شهرهاي ديگر ايران دارد. در اين مقاله جاب ويژن قصد داريم نگاهي داشته باشيم بر بازار كار و آگهي‌هاي استخدام تهران و شرايط جذب نيروي كار در اين شهر و استان و مشاغل پرتقاضا و پركاربرد را با يكديگر بررسي كنيم. در ادامه با ما همراه باشيد.

استخدام و كار

روند اشتغالزايي و بيكاري در تهران در سال هاي 98 و 99 چگونه بوده است؟

براساس آمار سال 98 سالنامه آماري شهر تهران ، تعداد فرصت‌هاي شغلي اعلام شده توسط مراكز كاريابي شهر تهران حدود ۵۲۷۳۶ شغل بوده است. از طرفي، تعداد كارجويان و متقاضيان كار ثبت شده در مراكز كاريابي نيز حدود ۶۰۲۳۵ نفر بوده است.

از اين تعداد، حدود ۴۹۸۱ كارجو موفق شده اند از طريق مراكز كاريابي شهر تهران به كار گمارده شوند و فرصت شغلي مناسبي براي استخدام شدن پيدا كنند. براساس اين آمار، تعداد افراد استخدام شده در بخش‌هاي دولتي تنها ۵۲ نفر بوده؛ در حاليكه در بخش خصوصي حدود ۲۹۸۵ نفر به كار گمارده شده‌اند.

شيوع بيماري همه گير كرونا صدمات جبران ناپذيري به بدنه اقتصاد كشور و وضعيت اشتغال نيروي كار وارد كرده است. بسياري از استان‌ها و شهرهاي مختلف ايران با افزايش نرخ بيكاري روبرو بوده‌اند و كارجويان را براي پيدا كردن موقعيت هاي شغلي با مشكل جدي روبرو كرده‌اند. با اين حال، وضعيت اشتغال و بيكاري در استان بسيار مطلوب و قابل قبول بوده و حتي با كاهش نرخ بيكاري روبرو بوده‌ايم.

بر طبق صحبت‌ها و گزارش‌هاي استاندار تهران در سايت اعتماد آنلاين، در سومين فصل از سال ۹۹، نرخ بيكاري روندي كاهشي در پيش گرفته است. براساس آخرين آمار منتشر شده توسط مركز آمار ايران، نرخ بيكاري استان تهران در پاييز ۹۹، برابر با ۶٫۸ درصد بوده كه در مقايسه يا زمان مشابه در سال گذشته كه نرخ بيكاري ۱۰٫۸% بود ۲٫۶ درصد كاهش داشته است.

استخدام تهران چه برتريهايي نسبت به شهرهاي ديگر دارد؟ 

هرچند معمولا ساكنين تهران براي موقعيت‌هاي شغلي واقع در اين شهر، رزومه ارسال مي‌كنند؛ اما مزاياي كار در پايتخت باعث شده كارجويان زيادي از شهرهاي اطراف و حتي استان‌هاي مجاور مثل البرز و شهر كرج در پي پيدا كردن فرصت شغلي در تهران باشند.

در ادامه به برخي از مزاياي اشتغال در تهران اشاره مي كنيم:

فرصت‌هاي استخدامي متنوع

شما در هر رشته‌اي كه تحصيل كرده باشيد و با هر تخصص و مهارتي، حتما صدها موقعيت شغلي و فرصت هاي شغلي مرتبط در تهران مي‌توانيد پيدا كنيد. هرچند در پايتخت هم برخي مشاغل، موقعيتهاي شغلي بهتر و درآمد بالاتري دارند؛ اما به هرحال هركسي با هر سطح سابقه و مهارت مي‌تواند با جستجوي آگهي هاي استخدام تهران، فرصت شغلي مناسبي براي خود پيدا كند.

حقوق و دستمزد بالاتر

پايتخت بودن و بالا بودن سطح هزينه‌‌هاي زندگي باعث افزايش ميانگين حقوق و درآمد در اين شهر هم شده است. به طور مثال، يك موقعيت شغلي ثابت مثل كارشناس ديجيتال ماركتينگ در تهران، ميانگين حقوق و دستمزد بسيار بالاتري از همين شغل در شهرهاي ديگر ايران خواهد داشت. همين مساله باعث شده بسياري از كارجويان براي پيدا كردن كار با حقوق بهتر به دنبال آگهي‌هاي استخدام تهران باشند.

جستجوي سريعتر كار در صورت استعفا يا اخراج

به خاطر بازار كار خوب تهران، در صورتي كه از شغلتان استعفا دهيد يا به هر دليلي تعديل يا اخراج شويد در مدت زمان كوتاه‌تري مي‌‌توانيد فرصت شغلي جديدي پيدا كنيد و مشغول به كار شويد. در حالي كه از دست دادن شغل در يك شهر كوچك ايران، ممكن است به معني دوره طولاني بيكاري باشد و جستجوي كار مناسب، زمان بيشتري طول بكشد.

فرصت هاي شغلي و بازار كار بهتر

تهران پايتخت ايران است و طبعا تمركز صنايع و تجارت و كسب و كارهاي مختلف در اين شهر قرار گرفته است. تمامي كسب و كارها و سازمان‌هاي بزرگ يا كلا در تهران قرار دارند يا حتما دفتر مركزي يا شعبه‌اي در اين كلانشهر دارند. همين موضوع باعث شده فرصت‌هاي شغلي بسيار زياد و متنوعي در پايتخت وجود داشته باشد و در هر زمينه و حوزه فعاليتي، صدها و هزاران امكان اشتغال در دسترس كارجويان قرار داشته باشد.

امكان پيشرفت و ارتقاء شغلي

حتي اگر با يك شغل ورودي و ابتدايي وارد بازار كار شده باشيد امكان پيشرفت و ارتقاء شغلي زيادي در تهران خواهيد داشت؛ چون تمام مشاغل بالاتر و سطوح شغلي بهتر در سازمان‌هاي پايتخت و استان تهران وجود دارند. در حالي كه در شهرهاي ديگر ايران به دليل امكانات محدودتر و تعداد سازمانهاي كمتر، اين فرصت پيشرفت كمتر وجود دارد.

فرصت‌هاي شغلي فريلنسينگ و پروژه‌اي بيشتر

فريلنسينگ مدلي از اشتغال است كه فرد به صورت پروژه‌اي با كارفرماهاي مختلف همكاري مي‌كند. اين شغل مزايا و معايب خاص خود را دارد كه در مقاله فريلنسينگ چيست در مورد آن‌ها صحبت كرديم. با اين حال، بسياري از كارجويان معتقدند در برخي رشته‌ها مثل برنامه نويسي، ديجيتال ماركتينگ و توليدمحتوا در صورت فريلنسينگ امكان كسب درآمد بيشتري وجود دارد.

جمع بندي

پايتخت ايران از گذشته مركز تجمع كسب و كارها و سازمان‌هاي ايراني و خارجي بوده و همين موضوع باعث شده بازار كار بسياري خوبي در اين شهر وجود داشته باشد و هرروزه شمار زيادي استخدام در تهران در سايت جاب ويژن منتشر شود.

مطلب مرتبط: بررسي بازار كار و فرصت هاي شغلي تهران 

مركزيت تهران باعث تجمع سازمان‌ها و شركت‌هاي مختلفي در اين شهر شده و همين مساله، فرصت‌هاي شغلي فراواني را در اين شهر به وجود آورده است. بازار كار خوب پايتخت در مقايسه با ساير شهرها باعث شده برخي كارجويان از شهرها و استان هاي ديگر براي جستجوي كار و اشتغال به تهران مهاجرت كنند يا به دنبال فرصت‌هاي شغلي دوركاري در تهران باشند.

در صورتي كه تخصص و مهارت خوبي داشته باشيد مي‌‌توانيد به راحتي در سايت جاب ويژن به دنبال كار بگرديد و در مدت زماني كوتاه، موقعيت شغلي مناسب با حقوق و درآمد خوبي براي خود پيدا كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۹:۰۴ توسط:كارجو موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :